Novinka

Technické centrum - MOSA Solution s.r.o.

Časopis All for Power – druhé číslo / 2016

15.07.2016

"TECHNICKÉ CENTRUM"

Ve druhém čísle časopisu All for Power v 10. ročníku jsme informovali naše zákazníky o našem přemístění do opraveného areálu. Tímto krokem jsme završili jednu z dalších etap rozvoje naší společnosti a vytvořili tímto podmínky pro účinnou pomoc našim partnerům v zahraničí a samozřejmě jsme zde vytvořili podmínky pro setkávání techniků a specialistů a výměnu zkušeností z celého světa.

Pokud jste si ještě nepřečetli dané číslo časopisu All for Power, může si celý článek stáhnout.

.... část příspěvku ....

Architekt Ivo Prokel:

Filozofie firmy mě doslova nadchla. Tomu odpovídá vzhled a funkčnost areálu

U příležitosti otevření nového areálu firmy MOSA Solution s.r.o. jsme požádali o rozhovor autora návrhu objektu – desingéra Ivo Prokela.

Pane architekte, co rozhodlo, že na tuto výzvu kývnete?

Filozofie fungování firmy mě doslova nadchla. Poctivý základ a naprostá otevřenost novým myšlenkám a nápadům. Přesně tak jsme postupovali i v rámci hledání podoby nového sídla firmy. Základem je tak nové dispoziční řešení interiéru budovy. Tyto zásadní změny uvnitř objektu se pak naprosto čitelně „promítly“ i do vzhledu pláště. Následně jsem vše „učesal“ do jednoduchých linií, které si na nic nehrají. Klidný základ pak oživuje výrazná oranžová „římsa“. Ta otvírá nejen hlavní vchod do budovy, ale zároveň odkazuje na živou expanzi společnosti.

Jak je budova koncipována?

Dominantou areálu je opravená administrativní budova propojená montážními prostory s halou. Parkovací zázemí jak pro zaměstnance tak návštěvy a zastřešený venkovní prostor pro přípravu a skladování zařízení. I když se to možná nezdá, v opravené budově je vše, co moderní firma potřebuje – jedna chodba propojující zasedací místnost, jedna společná kancelář, kuchyňka a sociální zázemí. Nechybí ani archív, kancelář techniků, místnost pro přípravu a kompletaci výrobků a velká hala.

Pojďme si popsat jednotlivé prostory blíže?

Jelikož má firma v týmu mladé pracovníky, odpovídá tomu i jedna velká kancelář pro pět pracovníků ve stylu moderního designu. Součástí této kanceláře je i menší prostor pro neformální jednání. Firma také potřebovala prostor pro pravidelné setkávání techniků a partnerů i z ostatních zemí. Toto umožňuje nová školící místnost s moderním vybavením, ve které se budou konat i pravidelné dvoudenní semináře. Součástí areálu je dostatečně dimenzovaný prostor pro přípravu a kompletaci dodávaných technologií včetně kanceláře a zázemí pro techniky. Další dominantou je hala, která slouží pro skladování dodávaných zařízení a náhradních dílů. Rovněž se využívá i pro přípravu a expedici zboží. V hale je tak dostatečný prostor pro kompletaci a balení větších přepravních zásilek do zahraničí. Požadavkem klienta bylo proto dispoziční řešení typu: „Vše pod jednou střechou“. 


  • Kanceláře společnosti

    Pracovní místo, kde se připravuje řešení toku sypkých materiálů
Rychlý kontakt

Mosa solution

+420 416 538 904