Novinka

Ohlédnutí za konferenci

Ohlédnutí za konferenci "Automatizace a modernizace tepláren 2011"

14.10.2011

Na zámku Zbiroh se 22. září 2011 konala konference pod názvem Automatizace a modernizace tepláren 2011. Naše společnost byla jedním z partnerů této akce. Mezi hlavní témata konference patřila budoucnost teplárenství v příštích letech, investice do modernizace technologií, vliv existence těžebních limitů a legislativní opatření, především nákup emisních povolenek. O těchto tématech hovořili zástupci největších českých teplárenských společností a dodavatelů automatizačních technologií působících na tuzemském trhu.

Jedním z hlavních řečníků byl bývalý předseda vlády České republiky Ing. Mirek Topolánek, který byl zvolen předsedou výkonné rady Teplárenského sdružení ČR, a poprvé zde vystoupil v této funkci. O teplárenských aktivitách ve skupině ČEZ dále hovořil Ing. Jaroslav Kužel, aktuální problémy českého teplárenství představil ředitel Teplárenského sdružení České republiky Ing. Martin Hájek, Ph.D. Na novelu energetické legislativy byla zaměřena přednáška Ing. Jana Pokorného, ředitele teplárenství Ministerstva průmyslu a obchodu.

Mezi další významné řečníky konference patřili Ing. Milan Prajzler, generální ředitel Alpiq Generation (CZ) s.r.o., Ing. Jiří Holoubek, obchodně technický ředitel Plzeňská teplárenská, a.s., kteří seznámili účastníky konference s investičními plány těchto dvou tepláren do budoucnosti. K tématu se vyslovili také manažeři předních dodavatelů průmyslové automatizace působící na českém trhu v oblasti teplárenství.

Konference byla velice užitečná. Opět jsme si potvrdili, že bez dvou důležitých prvků – energie a tepla – je těžké vůbec existovat. Jsou to zdánlivé maličkosti, u nichž si již příliš neuvědomujeme, jak nutné jsou pro náš každodenní život.


Rychlý kontakt

Mosa solution

+420 416 538 904